Sukcesy

IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Sierakowie Wielkopolskim 2015r.

OSP Augustów-Lipowiec jest I Wicemistrzem Polski i jednocześnie najlepszą załogą w swojej klasie silnika (od 50KM).

Mistrz Polski w holowaniu łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem w swojej klasie silnika.

I Wicemistrzem Polski w wyścigu łodzi wiosłowych.

Miejsce 4. w podejmowaniu tonącego z wody do łodzi wiosłowej

Miejsce 5. – w manewrowaniu łodzią motorową (od 50KM)

Miejsce  6. – w podejmowaniu zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej (od 50KM).

XXI Euroregionalne Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków – Borne Sulinowo

Na 76 reprezentantów Polski, Rep. Czeskiej, Litwy i Bułgarii kolejno zajmowali miejsca:

– 16 miejsce Denert Mariusz z wynikiem 124,39

– 36 miejsce Kopiczko Mariusz z wynikiem 153,22

– 60 miejsce Denert Adam z wynikiem 298,95

Miejsko – Gminne zawody pożrniczo – sportowe 2008 – II miejsce drużynowo

„BEZPIECZNA WODA” – Euroregionalne Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków AUGUSTÓW 2007″ W piątek 15 czerwca 2007 roku na jeziorze Białym w Augustowie rozegrane zostały Euroregionalne Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków „BEZPIECZNA WODA”. W zmaganiach uczestniczyło 45 zawodników z województwa podlaskiego, Litwy, Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej, strażacy z Warszawy, Bartoszyc i Sokołowa Podlaskiego oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Augustowa. Zawody były rozgrywane w konkurencji indywidualnej i drużynowej, w której wystartowało 16 drużyn.

W otwartej klasyfikacji indywidualnej kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:
1. miejsce Michał Olszewski z KP PSP w Augustowie
2. miejsce Dariusz Bukrejewski z KP PSP w Augustowie
3. miejsce Aleksandr Kudriacew z Grodna Republika Białoruś
4. miejsce Tomasz Zawieja z OSP Augustów
6. miejsce Jarosław Tomaszewski z KP PSP Augustów
EUROREGIONALNE MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW PŁETWONURKÓW 2006″ W czwartek 14 września 2006 roku na jeziorze Białym w Augustowie rozegrane zostały Euroregionalne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Strażaków Płetwonurków. W zmaganiach uczestniczyło 40 zawodników z województwa podlaskiego, Litwy, Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej, strażacy z Sokołowa Podlaskiego oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Augustowa. Zawody były rozgrywane w konkurencji indywidualnej i drużynowej, w której wystartowało 13 drużyn.

W klasyfikacji drużynowej województwa podlaskiego kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:
I miejsce reprezentacja I KP PSP w Augustowie z czasem 234,46 sek.
II miejsce reprezentacja KM PSP w Suwałkach z czasem 302,25 sek.
III miejsce reprezentacja OSP Lipowiec w Augustowie z czasem 306,99 sek.
IV miejsce reprezentacja KM PSP w Łomży z czasem 348,91 sek.

W klasyfikacji drużynowej open kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:
I miejsce reprezentacja I KP PSP w Augustowie z czasem 234,46 sek.
II miejsce reprezentacja województwa mazowieckiego z czasem 262,32 sek.
IIImiejsce reprezentacja Obwodu Grodzieńskiego z czasem 297,27 sek.
IV miejsce reprezentacja KM PSP w Suwałkach z czasem 302,25 sek.
V miejsce reprezentacja OSP Lipowiec w Augustowie z czasem 306,99 sek.
VI miejsce reprezentacja Straży Pożarnej w Aliytusie z czasem 347,20 sek.