Spotkanie w Przedszkolu nr 6 „Mały ratownik”

15 listopada 2015 r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec rozpoczęli cykl spotkań „Mały strażak” i „ Mały ratownik” w augustowskich przedszkolach. Pierwsze spotkanie odbyło się w Przedszkolu nr 6. Druhny Ania i Katarzyna, które pełnią funkcję ratowników medycznych przybliżyły maluchom charakter służby w Ochotniczej Straży Pożarnej. Opowiedziały jak rozpoznać ratownika medycznego i czym się zajmuje. Dzieci dowiedziały się jak unikać sytuacji niebezpiecznych oraz co należy robić w przypadku różnych zagrożeń. Poprzez zabawową formę spotkania dzieci miały możliwość rozpoznawania numerów alarmowych na które należy dzwonić oraz wskazywania jakie elementy powinny znajdować się w domowych apteczkach. Maluchy z zainteresowaniem słuchały i przyglądały się w jaki sposób robi się opatrunki oraz dowiedziały się jak wygląda prawidłowa rozmowa z dyspozytorem pogotowia, policji czy straży pożarnej. Na zakończenie panie ratownik przekazały na ręce pań opiekunek książeczki dla dzieci, które przybliżają zawód i służbę strażaków.