OSP Augustów-Lipowiec Wicemistrzowie Polski – IX MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW W RATOWNICTWIE WODNYM.

W dniach 19-21 czerwca w Sierakowie nad jez. Jaroszewskim odbyły IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Do rywalizacji przystąpiło 200 strażaków-ratowników reprezentując 49 załóg OSP z całej Polski. Województwo podlaskie reprezentowała Sekcja Ratownictwa Wodnego OSP Augustów-Lipowiec składająca się z drużyny kobiecej i męskiej. Nasi strażacy okazali się bezkonkurencyjni w holowaniu łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem(moc silnika od 50 KM) zostając Mistrzem Polski w tej konkurencji. W wyścigu łodzi wiosłowych nasi druhowie zdobyli tytuł I Wicemistrza. W konkurencjach budowy wału, podejmowania osoby zagrożonej z łodzi wiosłowej i motorowej ,manewrowaniu łodzią motorową oraz w rzutach rzutką ratowniczą i kołem ratunkowym również zajmowali wysoko punktowane lokaty co w sumie dało naszym strażakom-ratownikom tytuł I Wicemistrza Polski 2015 r. Nasze dziewczyny z kolei startując po raz pierwszy uplasowały się na piątej pozycji. Jednak w konkurencji ratownictwa medycznego nie dały żadnych szans innym drużynom zdobywając I miejsce i wygrywając defibrylator.